Św. Ogień w naszej parafii

0_a26af_c34ae6bd_LJuż od wielu lat dzięki staraniom ludzi dobrej woli do Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego zostaje przywieziony Święty Ogień, który schodzi w Prawosławną Wielką Sobotę w Grobie Pańskim. Pierwsze wzmianki o zstępowaniu Św. Ognia w Grobie Zbawiciela w Jerozolimie pochodzą z IV w. Prawosławny Patriarcha (lub jego zastępca) otrzymuje Św. Ogień w Wielką Sobotę około południa. Cud Ognia nad Grobem Jezusa Chrystusa w Jerozolimie jest swoistym sakramentem obecności łaski Świętego Ducha w Cerkwi Prawosławnej. Fakt przyjmowania Św. Ognia w Grobie Bożym, gdzie nastąpiło Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, wyłącznie przez prawosławnych, jest żywym dowodem, niepodważalnym świadectwem prawowierności i świętości Cerkwi Prawosławnej. Mamy nadzieję, iż po raz pierwszy to szczególne błogosławieństwo zagości w naszej parafii Św. Mikołaja Cudotwórcy w czasie nocnego nabożeństwa Paschalnego. Składamy podziękowania tym osobom, które nie bacząc na trudy podjęły się tego błogosławionego dzieła, przywiezienia Św. Ognia do naszej parafii.