Gładyszów w Gdańsku

IMG_9320W 2006 roku po raz pierwszy ks. Arkadiusz Zielepucha Proboszcz Parafii przywitał nas na dworcu w Gdańsk – Wrzeszcz. 10 lat mija szybko. Dziś też jesteśmy, tylko inni ludzie. Inny Proboszcz inny wikariusz i inni uczestnicy. Dziś jesteśmy na Zielonej Szkole, której uczestnikami są uczniowie klasy VI z Gładyszowa. Na Gdańskiej Parafii od kilku lat wita nas ks. Dariusz Józwik, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość odpoczynku. Zajęcia na „Zielonej Szkole” prowadzone są w oparciu o program wychowawczo-dydaktyczny i profilaktyczny. Podstawowym celem programu jest zdobywanie wiedzy i umiejętności przez własne doświadczenie oraz obserwację otoczenia, aktywny wypoczynek, nabywanie umiejętności planowania i organizowania czasu wolnego, integracja grupy.Dlaczego Gdańsk, dlaczego Parafia Prawosławna? Miejsce jest bajkowe a pobyty tu zawsze ciekawe pod względem religijnym, turystyczno-krajobrazowym, a przede wszystkim wspaniali ludzie. Staramy się o różnorodność zajęć.
Podczas wycieczek poznajemy: krajobraz, historię odwiedzanych miejsc, faunę i florę różnych ekosystemów. Kąpiemy się w morzu (oczywiście nie wszyscy) odwiedzamy największą galerię…he he. Starówkę Gdańską, Złotą Bramę, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna. Jeździmy do Szymbarku, który znajduje się w samym sercu krainy jezior i lasów. Dużą atrakcją dla uczestników jest spacer brzegiem morza. Zabawy na plaży, zbieranie muszli, poszukiwanie bursztynu, budowanie rzeźb z piasku.
Wieczorem na parafialnym placu  organizowane są zawsze zajęcia rekreacyjno-rozrywkowe, zabawy na boisku, grill, dyskoteka, rozmowy z Proboszczem.
Podsumowaniem każdego dnia jest spotkanie, które porządkowało wiedzę zdobytą podczas wycieczek. Dobór tematów i sposobów przekazywanych treści ma przede wszystkim wywołać aktywność uczniów. Pomóc w uzupełnieniu wiedzy, doskonalić posiadanie umiejętności, rozwijać samodzielność myślenia, uczyć odpowiedzialności za siebie i innych.
Każdy dzień zaczynamy i kończymy modlitwą. Razem było nas tu około 500 osób.

Dlatego Kochamy tu przyjeżdżać. Dziękujemy!